Apskaita ir BuhalterijaFinansų valdymasĮmonių tipaiMūsų įžvalgosNaujienos

Esate MB savininkas? Laikas susimąstyti apie ataskaitas

Jau visai greitai ateis ta diena, kai reikės pateikti metines finansines ataskaitas Registrų centrui (pelno nuostolio ataskaitą, balansą ir aiškinamąjį raštą). Blogiausia, ką gali padaryti įmonė, tai nukelti ataskaitų teikimo klausimus paskutinei minutei. Paskutinę minutę jums tikrai niekas nepadės, nes visi buhalteriai bus užimti, o tie, kurie nebus, tiesiog fiziškai nesugebės visko padaryti per parą. Jeigu jūsų įmonė neseniai įsteigta, neskubėkite džiaugtis, jums tai irgi galioja. Net jei įmonė įsteigta metų gale, ar net paskutinę metų dieną, vis tiek reikia teikti minėtas ataskaitas.

Taip pat tuo pačiu metu pravartu pateikti ir pelno mokesčio deklaraciją VMI (PLN204 forma), nors jos terminas yra vėlesnis – birželio 15 d. 

Kodėl? 

Nes juk ruošdami įmonės finansinę ataskaitą, skaičiuosite ir pelno mokestį, kuris dažniausiai nėra vien grynasis pelnas, padaugintas iš mokesčių tarifo, dar reikia įvertinti daugybę pelno mokesčio įstatymo straipsnių, kuriuose nurodyta, kokios išlaidos didina pelną, kurios mažina, pritaikyti išimtis ir lengvatas, atsižvelgiant į įmonės specifiką. Tai yra puikus būdas susitaupyti laiko ir nedaryti dvigubo darbo vėliau. 

 


Vilniaus Buhalterių Grupės vadovė – Visita Ivaškevičiūtė