Kuomet kalba pasisuka apie buhalterio keitimą, dažnai galima išgirsti atsakymą: „Keisime, bet tik pasibaigus metams“. Įdomu, kad niekur nėra taisyklės, kad buhalterį reikia keisti metų gale, o taip pat ir svarių argumentų jį keisti būtent tada, niekas pateikti negali, anaiptol, tarp verslų kažkodėl yra toks įsitikinimas.

Taigi, įsitikinimas, kad buhalterį geriausia keisti metų gale – mitas. Apskritai, vienareikšmio atsakymo į klausimą, kada geriau keisti buhalterį – nėra. Toks sprendimas priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant Jūsų individualius poreikius, jums reikalingų paslaugų lygį ir bendrą Jūsų pasitenkinimą esamu buhalteriu. Jeigu situacija yra kritinė – laukti metų pabaigos tikrai neverta. Kodėl?

Laukdami, kol pasibaigs metai, Jūs prarandate galimybę iki to gauti daug vertingų patarimų ir gerą aptarnavimą. Jeigu, pavyzdžiui, pastebite, kad buhalteris negeba Jums patarti, kaip geriau spręsti konkrečias situacijas, ar negalite jo pasiekti reikalui esant – ar tikrai verta tęsti ir laukti, kol iki metų pabaigos tokių situacijų prisikaups daugiau? Prisiminkite, kad vieni atvejai gali išsispręsti greitai ir neskausmingai, o štai kiti – turės nemalonių pasekmių.

Be to, metų pabaigoje sueina nemažai buhalterinių atskaitomybių terminų, todėl geri buhalteriai dirba nepakildami nuo kėdės ir apie naujų klientų priėmimą nenori net galvoti.

Norėdami pakeisti buhalterį pačiu geriausiu laiku, reguliariai peržiūrėkite atliktus darbus, įvertinkite jų kokybę. Pastebėję spragas – neskubėkite iškart keisti buhalterio. Pasikalbėkite su esamuoju, išsakykite savo lūkesčius bei pastabas. Tikėtina, kad jis sureaguos ir situacija išsispręs. Jeigu matysite, kad ir po pokalbio situacija negerėja, o buhalteris visiškai neatsižvelgė į Jūsų pageidavimus – keiskite jį nelaukdami metų pabaigos. 

 


Vilniaus Buhalterių Grupės vadovė – Visita Ivaškevičiūtė