Pamenu, kaip praeitų metų maždaug kovo vidury sutikau savo pažįstamą, vienos įmonės savininkę. Ji buvo labai pasimetusi ir liūdna, atrodė, jog dabar kiekvienas žodis galėtų ją pravirkdyti. Pokalbio eigoje ji man prasitarė, jog nepateikė iki vasario 15 dienos deklaracijos, buvo naujokė rinkoje, paprasčiausiai nežinojo, o jau po kelių dienų VMI ją iškvietė „ant kilimėlio“ ir paskyrė baudą. „Bauda tikrai nebuvo didelė, susimokėjau, bet man buvo šokas, juk praėjo vos keletas dienų nuo galutinio termino, nejaugi tos dienos tokios reikšmingos, kad mane, kaip kokią nusikaltėlę bauduotų? Net jokio perspėjimo negavau! Bala nematė tos baudos, bet juk suteršta mano reputacija, kuri kainuoja žymiai daugiau…“ – virpančiu balsu dalinosi mano pažįstama.

Manęs ši situacija nei trupučio nenustebino, žinojau tikrai daug istorijų, kai įmonės vos vieną dieną pavėluodavo pateikti metinę GPM deklaraciją ir jau į jų duris belsdavosi VMI. Neslėpsiu, man tikrai buvo nuoširdžiai gaila mano pažįstamos, ji gi tiesiog nežinojo, bet ne veltui juk sakoma, kad nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės.

Kaip buhalterė jaučiu pareigą prisidėti prie to, kad nežinančių būtų kuo mažiau, todėl perspėju, jog įmonėms iki vasario 15 dienos reikia deklaruoti išmokas fiziniams asmenims GPM312 formoje už 2022 metus. Nepalikite šio veiksmo paskutinei akimirkai!

VMI labai griežtai žiūri į šias deklaracijas, nes jų pagrindu visiems fiziniams asmenims formuojamos jų metinės deklaracijos, iš šių deklaracijų fiziniams asmenims sukrenta duomenys apie iš įmonių gautas pajamas, tiek pagal darbo užmokestį, tiek už laisvai samdomus darbuotojus. Būtent todėl kiekvienas uždelsimas yra labai reikšmingas ir net 1 diena gali sumažinti jūsų piniginės turinį bei uždėti pėdsaką ant jūsų reputacijos.

 


Vilniaus Buhalterių Grupės vadovė – Visita Ivaškevičiūtė