Lietuvą aplankiusios TVF (Tarptautinio valiutos fondo) ekspertų grupės vadovas Christophas Klingenas savo viešame pareiškime teigė matantis patenkinamą šalies ekonomikos plėtrą ir tinkamą viešųjų finansų politikos kryptį. Jis pabrėžė, kad pagrindiniu varomuoju veiksniu išlieka asmeninis vartojimas, kurį lydi santykinis atlyginimų augimas. Priduriama, kad šią situaciją derėtų įdėmiai stebėti ir dėti pastangas konkurencingumui išlaikyti.

BVP augimas šiais metais turėtų pasiekti ekonomikai struktūriškai „sveikus“ 2,5, o kitais metais kilti iki 3 procentų. Taigi, nors jokio esminio pavojaus šalies ekonominei sistemai nėra, siūloma atkreipti dėmesį į mokesčių sistemos trūkumus (tarp kitko – turint omenyje taisytiną mažas pajamas gaunančiųjų apmokestinimo tvarką), iš naujo pažvelgti į švietimo sistemos santykį su šiuolaikinės darbo rinkos poreikiais.

Toks pozityvus Lietuvos viešųjų finansų valdymo vertinimas yra pagrįstas ir pelnytas.

Lietuvos respublikos finansų ministrė Rasa Budbergytė Finansų ministerijos išplatintame pranešime teigė:

„Toks pozityvus Lietuvos viešųjų finansų valdymo vertinimas yra pagrįstas ir pelnytas. Neabejoju, kad taip pat sėkmingai sugebėsime ir toliau vykdyti atsakingą šalies fiskalinę politiką, kuri garantuotų aukštesnę žmonių gyvenimo kokybę, kurtų investicijoms patrauklią aplinką bei suteiktų postūmį nuosaikiam ekonomikos augimui“.