Apskaita ir BuhalterijaMūsų įžvalgosNaujienos

Kodėl žmonėms baisu pradėti verslą?

Direktorė – Visita Ivaškevičiūtė

Bendraujant su žmonėmis man tenka susipažinti ir su jų baimėmis – ir tikrai dažnai labiausiai gąsdina tai, ko labai norime. Viena tokių baimių susijusi su apsisprendimu imtis nuosavo verslo. Šių nuogastavimų priežastys gali būti įvairios.

  • Psichologiniai blokai, susiję su nepasitikėjimu, žema saviverte bei nesąmoningu noru „išvengti“ pinigų (kai žmogus savo pasąmonėje pinigus laiko nešvariais, blogais, o turtingus žmones – vagimis ar sukčiais). Galbūt tos vidinės kliūtys dažnai ir atrodo sunkiai įveikiamos, tačiau pradėjus jas nors po truputį klibinti, reikalai ima judėti vis sklandžiau.
  • Įsitikinimas, kad daryti verslą dėl verslo – žema. Šiuo atveju žmogus ieško veiklos su aukštesne prasme, nori sukurti kažką unikalaus, gražaus, socialiai naudingo ir pan. Jei gilesnės prasmės paieškos nesiseka, verslo reikalai pastringa nė nepradėti. O juk tikrai nieko blogo į savo verslą žiūrėti tiesiog kaip į finansų šaltinį. Jei labai norisi, prasmę tam sukurti galime, pavyzdžiui, kažkurią uždirbtų pinigų dalį paaukodami labdarai. Tiesą pasakius, tai būtų net didesnė nauda ir aukštesnė prasmė, nei eikvoti laiką svajonėms apie unikalią bei ypatingą veiklą, kurios vis nesiseka sugalvoti.
  • Noras viską padaryti idealiai. Dažnam atrodo, jog visi patyrę verslininkai yra labai daug sugebantys, nusimanantys, jog prieš imantis veiklos būtina labai daug visko išmokti, gauti kompetenciją patvirtinančius diplomus ir pan. Iš tiesų geriausiai viską išmokstame jau pradėję veiklą. Patikėkite, nerasime nė vieno verslininko, kuris nedarytų klaidų, viską suprastų ir darytų vien tik teisingus, apgalvotus sprendimus.
  • Įsivaizdavimas, kad įsteigus įmonę viską reikės atiduoti mokesčiams. Tai labai gajus mitas, kuris dažną atbaido net nuo minčių apie nuosavą verslą. Mokesčius, žinoma, susimokėti reikės, tačiau viską tinkamai apskaičiavus bei pasinaudojus tam tikromis lengvatomis, bankroto grėsmė sumažėja maksimaliai. Juk šiuo metu yra įsteigta visokių paramų verslo pradžiai, subsidijų, akseleratorių ir t. t. Kodėl gi jais nepasinaudojus?

Beje, prieš imdamasi savo veiklos aš taip pat turėjau įvairių gąsdinančių minčių. Mes visi kartas nuo karto kažko bijome ir tai normalu. Svarbu nesusitapatinti su tomis mintimis ir sugebėti į jas pažvelgti lyg iš šalies. Taip pat prisiminti, kad visada galima kreiptis pagalbos, gauti konsultacijas.

Jei vis galvojate apie nuosavą verslą, tačiau neramina klausimai, ar sugebėsite susitvarkyti su mokesčiais, susisiekime. Padėsiu tinkamai viską susiskaičiuoti, įsivertinti ir priimti tinkamą sprendimą. Taip pat pagelbėsiu sužinoti, kokiomis lengvatomis ar parama verslo pradžiai galite pasinaudoti. Juk geriau pabandyti nei visą gyvenimą galvoti apie tai, kas būtų, jei būtumėt pabandę.