Apskaita ir BuhalterijaMūsų įžvalgosNaujienos

Kodėl smulkūs verslininkai ar individualiai dirbantys žmonės baiminasi buhalterių?

O jūs bijote buhalterių? Klausimas gali pasirodyti keistas, bet esu ne kartą susidūrusi su šiuo reiškiniu. Smulkūs verslininkai, MB savininkai bei individualią veiklą vykdantys žmonės dažnai turi tokią „baimę“. Pabandžiau suprasti, kur šio reikalo šaknys ir atkapsčiau keletą jų.

 

  1. Baisu pasirodyti „per smulkiam“. Dažnai, jei žmogus dirba vienas ar itin mažame kolektyve, jam atrodo, kad buhalterio čia tikrai nereikia. Ką jis veiks? Gi to darbo ne tiek jau ir daug – patys susitvarkysim.
  2. Baisu pasirodyti, kad kažko nežinai. Tai pati tikriausia tiesa: jūsų buhalterinės žinios žymiai mažesnės už specialisto turimas – tačiau juk tai natūralu! Tik toji baimė nemažėja ir dažnai žmonėms atrodo, kad jau geriau viską pasidaryti pačiam, nei apsikvailinti. Juk specialistas tikrai pastebės, kokios klaidos daromos ir tikrai patars, kaip viską galima padaryti geriau.
  3. Baisu, kad neapsimokės. Specialistas juk nedirbs už dyka. Taigi už jo paslaugas reikės susimokėti. O jei tai individuali veikla ar mažas kolektyvas, gaunantis nedaug užsakymų? Patys didelių sumų neuždirbame, tai dar vienam žmogui pinigus mokėti?

 

Mielieji, kas būtų, jei pradėjusį gesti dantį ne odontologui patikėtumėte, o bandytumėte gydyti patys? Juk tik visai nedidelė skylutė, tai ko pačiam nesusitvarkyti?

 

Įveiktos baimės – žingsnis į aukštesnį lygį

 

Po neprofesionaliai sutvarkyto danties laukia tik dar didesnės bėdos ir visi tą suprantame. Panašiai vyksta ir su jūsų veiklos ar verslo buhalterija. Dabar pateiksiu tai, ką galite išlošti, jei atsisakysite mano paminėtų baimių.

 

  1. Tai, kad jūsų verslas nedidelis nėra jokia priežastis baidytis specialisto pagalbos. Buhalterinius reikalus patikėkite profesionaliam buhalteriui, o patys tuo metu geriau užsiimkite savo darbais: užsakymų vykdymu, kvalifikacijos kėlimu, naujų klientų paieška ir t. t. Galų gale – pailsėkite. Dažnai smulkūs verslininkai tampa ir vadybininkais, ir darbininkais, ir buhalteriais, ir direktoriais, ir net valytojais savo turimoms patalpoms. Tokia pareigų gausa vargina ir fiziškai, ir psichologiškai. Na, o sugebėjimas pasidalinti pareigomis su kitais specialistais nuima krūvį ir leidžia susikoncentruoti ties tuo, ką sugebate geriausiai.
  2. Jūsų buhalterinės žinios ir įgūdžiai minimalūs. Taip, tai tiesa. Nes jūs nesate buhalteris. Apskritai kas jums pasakė, kad turite nusimanyti apie viską? Jei bijote apsijuokti, pagalvokite, kad juk buhalteriai taip pat nėra viską suprantantys. Tai kurių galų jiems reikėtų šaipytis iš jūsų?
  3. Jei baiminatės, kad savo pelną turėsite atiduoti buhalteriui, apsukite viską iš kitos pusės. Profesionali specialisto pagalba nukraus nuo jūsų papildomą krūvį ir leis skirti laiką bei jėgas didesniam užsakymų kiekiui ar kitokiai veiklos plėtrai bei paslaugų kokybės gerinimui. Taip pat išvengsite klaidų savo finansinėse ataskaitose. Laisvai samdomi buhalteriai ar įmonės paprastai atlygį ima tik už atliktus darbus, todėl neturėsite permokėti.

Vilniaus Buhalterių Grupės Vadovė – Visita Ivaškevičiūtė