Apskaita ir BuhalterijaMūsų įžvalgosNaujienos

KAS YRA SAVARANKIŠKO UŽIMTUMO RĖMIMO PRIEMONĖ?

Ar kada nors susimąstėte, dėl kieno svajonės Jūs norite dirbti – savo ar savo boso? Tie, kurie supranta, jog visgi nori dirbti dėl savo svajonių, anksčiau ar vėliau nusprendžia pradėti nuosavą verslą. Verslininko kelionė nėra lengva. Ji nuolat lydima rizikos, joje nėra jokių garantijų, o taip pat nereikia pamiršti apie įvairiausias išlaidas (investicijas). Tam, kad šią svajonę būtų lengviau įgyvendinti, pradedančiajam verslui yra galimybė pasinaudoti subsidija naujai verslo pradžiai.

👉Kaip ją gauti?

2022 metų sausio mėnesio pirmoje pusėje, prie užimtumo tarnybos naujienų bus skelbiama papildoma tvarka ir datos rėmimo priemonei gauti. Noriu pabrėžti, jog priemonė būna išdalinama žaibišku greičiu, todėl toli gražu ne visiems norintiems jos užtenka. Kaip sakoma, kas pirmesnis, tas gudresnis, tad laikykite ranką ant pulso ir stebėkite naujienas.

❗Ši priemonė skirta asmenims, steigiantiems pirmą kartą sau darbo vietą, o konkrečiai steigiant MB, UAB, VšĮ bei IĮ. Pasirinkusieji Individualią veiklą arba verslo liudijimą, deja, tačiau į rėmimą pretenduoti negali.

👉Ką dar svarbu žinoti?
✔️Rėmimas skiriamas prioritetinėms grupėms (jaunimui iki 29 metų, vyresniems, negu 45 metai arba neįgalumą turintiems)
✔️Kandidatas turi būti užsiregistravę Užimtumo Tarnyboje ir būtent ten kreiptis dėl šios priemonės gavimo;
✔️Įmonę galima steigti gavus patvirtinimą;
✔️Susikurtą darbo vietą reikia išlaikyti 3 metus.

Valstybės paramos lėšos skiriamos darbo priemonių įsigijimui, montavimui ir pritaikymui (ilgalaikis materialus turtas) ir patalpų, reikalingų darbo vietai įrengti ir kurios valdomos nuosavybės teise, remontui ir pritaikymui (iki 50 proc. subsidijos).

Paraiškoje vienos planuojamos darbo vietos subsidijos dydis neviršija 31,03 LRV patvirtintos MMA dydžių sumos, kas nuo 2022 metų yra 22651,90 eurų.