Apskaita ir BuhalterijaFinansų valdymasMūsų įžvalgosNaujienos

Kas gresia turintiems netvarkingą buhalteriją?

Kiekvienas, kada nors žiūrėjęs į buhalteriją pro pirštus, garantuotai nuoširdžiai rekomenduotų nekartoti tokių klaidų.

Tvarkinga buhalterija visų pirma yra reikalinga jums. Jos dėka jūs galėsite susekti savo išlaidas, mokesčius, lengvatas, suprasti, kiek jums kainuoja kiekvienas darbuotojas bei kiek jis jums sukuria vertės. Žinodami šią informaciją jūs tiksliai žinosite savo verslo pelningumą, o tai leis priimti vienokius ar kitokius sprendimus. Tikrai pasitaiko atvejų, kai verslai aklai vykdo veiklą, šventai tikėdami, jog uždirba, o po metų supranta, jog atsidūrė didžiuliame minuse. Buhalterijoje nevyksta jokie stebuklai, tiesiog reikia skaičiuoti!

Be jokios abejonės tvarkingos buhalterijos iš jūsų reikalaus ir VMI. Jeigu galai nesueis, iš pradžių jūsų lauks daug klausimų, o tada – patikros. Jei patikros metu paaiškės, jog kažką nuslėpėte (gal to net nežinodami), gresia baudos. Baudų sumos gali skaudžiai stipriai apkarpyti jūsų finansus. Rimtesniais atvejais susidomėti jumis gali ne tik VMI, bet ir tokios instancijos kaip, pavyzdžiui, FNTT. Ar verta rizikuoti? Spręsti jums, bet aš nerekomenduoju.

Pradedantys verslininkai dažnai mano, jog visą buhalteriją gali susitvarkyti patys. Būtent nuo tokio požiūrio ir prasideda problemos. Gaištama daug laiko jos tvarkymui, o galiausiai vis tiek gaunasi netvarka ir tenka samdytis profesionalą.

 


Vilniaus Buhalterių Grupės vadovė – Visita Ivaškevičiūtė