Apskaita ir BuhalterijaFinansų valdymasMūsų įžvalgosNaujienos

Kaip pasiruošti gauti asmeninę paskolą, dirbant su IDV arba MB?

By 2023-01-19 sausio 23rd, 2023 No Comments

Jeigu esate verslo savininkas, tikriausiai jau žinote, kad gauti paskolą Jūsų atveju būna tikru iššūkiu. Pamenu, kai viena pažįstama, MB savininkė, norėjo pasiimti 30 000 eurų paskolą ir kreipėsi į kredito įstaigas. Savo solidžias pajamas generavo iš dividendų, MB nare buvo virš metų, todėl atrodė, kad nėra dėl ko jaudintis. Deja, realybė buvo kitokia. Po to, kai visos įstaigos jai pasakė „ne“, neviltyje ji paskambino man. Pokalbis prasidėjo nuo žodžiu: „Panašu, kad paskolos davėjų akyse valytoja su minimaliu darbo užmokesčiu atrodo patikimiau negu MB narys ar IDV vykdytojas.“

Taip, tiesa, gauti paskolą būnant MB nariu ar IDV vykdytoju kartais tikrai būna sudėtingiau, negu dirbant samdomą darbą už minimalų atlyginimą. Tai nėra diskriminacija, kaip iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, tiesiog paskolų teikėjai atsakingai žiūri į skolinimą, o tai reiškia, jog pinigai negali būti skolinami pastovių pajamų neturintiems asmenims, tai per daug rizikinga.

Net jeigu pajamos yra kelis kartus didesnės už analogišką darbą dirbančio atlyginimą samdomame darbe, jos nėra laikomos nuolatinėmis. Nepaisant šio niuanso, tai visai nereiškia, kad gauti paskolą neįmanoma.

Tam, kad gauti paskolą dirbant savarankiškai, reikės atlikti kelis žingsnius:

1. Pakeisti mokamų mokesčių laiką

Įprastai savarankiškai dirbantys visus mokesčius moka metų gale, po deklaracijos pateikimo, todėl pajamos nėra laikomos nuolatinėmis. Tam, kad pajamos užsiskaitytų kaip nuolatinės, reikėtų pasiskaičiuoti ir VSD mokestį mokėti kiekvieną mėnesį. 

O mažųjų bendrijos narių atveju – kas mėnesį stabiliai išsimokėkite pajamas pagal civilines paslaugų sutartis.

2. Dirbkite pagal ilgalaikes sutartis

Sutartis ne tik gali apsaugoti Jūsų interesus dirbant su klientu, bet tapti įrodymu finansinėms įstaigoms, kad Jūsų klientų ratas platus, ilgalaikis, o tai reiškia, kad tam tikro laikotarpio bėgyje Jūsų pajamos nesikeis.

3. Deklaruokite turimą turtą

Tokiu turtu gali tapti NT, automobiliai, papuošalai, vertingi meno kūriniai ir pan. Turtas bus traktuojamas kaip finansinis užnugaris ir padidins šansus gauti paskolą geromis sąlygomis.

4. Kurkite teigiamą kredito istoriją

Bet kokios sąskaitos neapmokėjimas laiku gali pakišti Jums koją imant paskolą. Todėl pasistenkite visas sąskaitas apmokėti laiku.

Kalbant apie MB, paskolos gavimui svarbu gauti pastovias pajamas pasirašant civilines sutartis su MB nariais. Fiksuotas sumas MB nariams geriau mokėti tą pačią mėnesio dieną, taip parodomas narių pajamų pastovumas. Jeigu pajamas mokate dividendais, bankai žiūrės kreivai, nes jiems tai atsitiktinės, nepastovios pajamos.

 


Vilniaus Buhalterių Grupės vadovė – Visita Ivaškevičiūtė