Apskaita ir BuhalterijaFinansų valdymasMūsų įžvalgosNaujienos

Kaip atleisti buhalterį be streso?

By 2023-01-12 sausio 15th, 2023 No Comments

Tvarkinga buhalterinė apskaita – tvarkingi finansai. Šios apskaitos vedimas reikalauja kruopštumo, atsakomybės bei tam tikro žinių bagažo. Taigi, atrodo, kad įmonė, ypač didesnė, privalomai turėtų sukurti buhalterio etatą arba samdytis buhalterinės apskaitos įmonę.

Gana sudėtinga situacija susiformuoja tada, kai įmonėje keičiasi vyriausiasis buhalteris. Tokiu atveju naujai atėjusiam asmeniui reikia perduoti visus reikiamus duomenis. Tik ar visada išeinantysis iš darbo suinteresuotas viską tvarkingai ir atsakingai perleisti jį keičiančiam žmogui? Praktika rodo, kad tai vyksta ne visada.  

Nemažai įmonių šiuo metu ryžtasi atleisti savo buhalterius visam laikui, t. y. atsisakyti samdomo buhalterio etato ir patikėti apskaitą buhalteriją tvarkančioms įmonėms ar pavieniams laisvai samdomiems asmenims. 

Toks pasirinkimas apsimoka, nes:

➤įmonė šiuo atveju, vietoj to, kad mokėtų savo buhalteriui „pilną“ kasmėnesinį atlyginimą, moka tik už atliktą darbą;

➤apskaita dažnu atveju tvarkoma atidžiau, nes už tai atsakingas asmuo (ar buhalterinė įmonė) yra suinteresuota toliau bendradarbiauti bei gauti užmokestį. Be to, specializuotos buhalterinės įmonės darbuotojai nuolatos kelia savo kvalifikaciją bei pildo žinių ir įgūdžių bagažą, todėl reikiamus darbus atlieka žymiai greičiau;

➤jei įmonė nėra patenkinta gaunamų paslaugų kokybe, ji jų gali tiesiog atsisakyti ir tai bus žymiai paprastesnis procesas nei „nuosavo“ buhalterio atleidimas.

Kiek kainuoja jūsų buhalteris?

Jei sunku apsispręsti, rinktis buhalterinę įmonę, ar buhalterį, kuris visada „po ranka“, tai padaryti padės matematika. Kiek per metus jūs sumokate buhalterinę apskaitą tvarkančiam darbuotojui? Jei nenorite skaičiuoti, tai šių dienų statistika tokia: vidutiniškai nuo 6000 iki 12000 eurų. Ir, deja, tačiau ši suma ne visada mokama už kokybišką apskaitos vedimą, bet ir už paplepėjimą su kitais darbuotojais, darbų atlikimą rankiniu būdu, norint pratempti laiką ir pan. Vienas ryškesnių nuosavo buhalterio etato įmonėje pliusų yra psichologinis saugumo jausmas, kad prireikus, už apskaitą atsakingas asmuo visada bus kažkur šalia. Tačiau jus aptarnaujanti apskaitos įmonė taip pat visada pasiekiama ir suinteresuota pagelbėti.