Neseniai turėjau klientą, kuris atėjo pas mane visiškoje neviltyje ir šoke. Pasirodo, jog jis visus metus žiūrėjo pardavimų PVM ribą – 45 000 (šitą skaičių turbūt jau visi mintinai mokate), kad nereikėtų mokėti PVM. Atitinkamai, mokesčius, kuriuos teks sumokėti skaičiavo pagal iki 45000 galiojančias taisykles ir ramiai vykdė veiklą. Žinios, kurias išgirdo deklaravęs pajamas išvertė iš koto, nes paaiškėjo, jog mokesčių suma gerokai didesnė, negu jis tikėjosi.

Jam buvo naujiena, jog tam, kad nereikėtų mokėti PVM, neužtenka tiesiog stebėti pardavimų ribą, būtina dar stebėti ir iš ES įsigytų prekių ribą – 14 000 , kurią, deja, jis viršijo. Dėl šios priežasties teko susimokėti ir ES PVM, ir dar papildomai lietuvišką. Išties apmaudi situacija, bet apskaitą jis vedėsi pats. Realybė tokia, kad nei vienas įmonės savininkas nežinos visko tiek, kiek žino profesionalus buhalteris. Kliento buvo gaila, tačiau nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės ir susimokėti PVM vis tiek teko. Sutikdama kasdien panašias situacijas labai noriu, kad šios spragos nebeliktų.

Taigi, yra situacijų, kai PVM mokėtoju būti apsimoka ir verta registruotis kuo greičiau, o yra, kai galima tinkamai suplanavus, atitolinti šį baubą arba jo išvengti. Tačiau dažnai tenka tiesiog susitaikyti su nauju PVM statusu  ir vėlgi atitinkamai planuoti savo pardavimus ir verslą.

Paklausite, kokios tai situacijos ir ką pasirinkti Jums? Vieno atsakymo nėra, į kiekvieną situaciją reikia gilintis individualiai, vertinti kiekvieną niuansą. Tik tada galime rekomenduoti patį geriausią sprendimą būtent Jums.

Galiu tik duoti vieną rekomendaciją, kuri tiks visiems. Pradėdami veiklą nepagailėkite tų keliasdešimt eurų bent pradinei konsultacijai su buhalteriu, nes dėl nežinojimo galiausiai galite permokėti kelis tūkstančius.

Jeigu kažkokie buhalteriniai klausimai kelia jums abejonių ar reikalinga buhalterinė apskaita – drąsiai kreipkitės, pagelbėsime

 


Vilniaus Buhalterių Grupės vadovė – Visita Ivaškevičiūtė