Visita Ivaskeviciute2020 metai visiems mums buvo neįprasti. Į daugumos kasdienybę jie atnešė nemažai pasimetimo, streso, tačiau kiti susidariusią situaciją išnaudojo labai kūrybingai ir net gavo nemažai naudos. Karantino akivaizdoje ne vienas didesnio ar mažesnio nuosavo verslo savininkas suvokė, kad įprasta taktika neveikia, kad reikia atsisakyti pasenusių modelių ir išnaudoti virtualias galimybes.

Jeigu jus vis dar kamuoja beprasidedanti panika dėl dalyko, kurį galima apibūdinti „oi, ir kada čia viskas baigsis, kas čia bus“, tiesiog ramiai įkvėpkite ir supraskite: pasaulis keičiasi ir tame nėra nieko blogo. Juk kiekviename pokytyje mes galime rasti naujas galimybes. Kol aplinkui vyksta procesai, kurių jūs sukontroliuoti negalite, verčiau sukoncentruokite savo dėmesį į tai, kas yra jūsų valioje ir ką jūs tikrai galite padaryti.

 

Tai, ko jūs tikrai galite imtis ir kas sukurs jums naujas galimybes

  1. Investavimas į save: jūs galite kelti tiek savo, tiek savo darbuotojų kvalifikaciją, mokytis naujų įgūdžių, įvaldyti naujas technologijas, išbandyti naujas taktikas bei atsirinkti tas, kurios veikia jūsų atveju.
  2. Ruošti naujus projektus, kurti naujus produktus, išlaisvinti savo kūrybingumą.
  3. Atlikti darbus, kuriems anksčiau vis nerasdavote laiko: susitvarkyti, susisteminti, efektyvinti savo veiklos procesus.
  4. Išanalizuoti situacijas, kuriose vis kildavo „gaisrai“ bei sukurti sistemą jų išvengti ateityje, išspręsti įsisenėjusias problemas, kurioms iki šiol nerasdavote laiko.
  5. Paskirti laiko pokalbiams su darbuotojais, išklausyti jų sumanymus, išsiaiškinti lūkesčius bei imtis kurti bendradarbiavimu ir pasitikėjimu grįstus santykius su jais.
  6. Mokytis lyderystės (ir apskritai mokytis).
  7. Megzti ryšius ir kontaktus su esamais ir naujais partneriais.
  8. Gerinti savo verslo aptarnavimo kokybę.

Jei pirmo karantino metu mes visi dar galėjome dėti viltis į tai, kad viskas kažkaip sugrįš į senas (ar bent jau panašias į senas) vėžes, tai antrasis mums visiems aiškiai pranešė, jog gyvenimas iš tiesų yra nenuspėjamas ir, net įveikus vienus nesklandumus, visada gali pasirodyti kiti. Atspėti, kokie pokyčiai dar laukia mūsų ateityje, vargiai įmanoma – tačiau jiems pasiruošti, lavinti savo įgūdžius, mokytis naujų dalykų, įvaldyti lankstumą mes galime jau nuo šiandien.

 

Vilniaus buhalterių grupės vadovė Visita Ivaškevičiūtė.